![](https://i0.wp.com/www.primariaalunis.ro/wp-content/uploads/2019/11/targ1.png?fit=582%2C521&ssl=1)
Grupul De Actiune Locala ,,Colinele Prahova’’a participat in data de 08 iulie 2017, la „Zilele Comunei Alunis”, eveniment ce a avut loc in centrul comunei. In acest an comuna implineste 405 ani de la prima atestare documentara.
Evenimentul a avut ca scop incurajarea manifestarilor artistice, dar si promovarea tinerelor talente din zona cum ar fi : „ Trupa Kinder” si „ Trupa AluDance”care s-au remarcat prin dansurile moderne si sportive . De asemenea au fost prezente standuri cu produse alimentare si nealimentare ale producatorilor din zona.
Grupul de Actiune Locala ,, Colinele Prahovei” a fost reprezentat prin dl.Mateescu Dumitru care a oferit pliante informative cu masurile finantate prin intermediul GAL-ului si a furnizat informatii elocvente cu privire la oportunitatea locuitorilor comunei de a accesa fonduri europene.